Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________wtorek, 24 kwietnia 2018

Rynek w Przemyślu

 Kadr z programu.

 

Tym razem do Przemyśla zawitał Tomasz Bednarek wraz z ekipą programu „Zakochaj się w Polsce”. Odcinek o naszym mieście można było obejrzeć w sobotę 21 kwietnia w telewizyjnej jedynce. W programie prowadzący przedstawił pokrótce historię naszego miasta oraz najważniejsze zabytki i ciekawostki. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu malownicze ujęcia Przemyśla kręcone z drona. Tych wszystkich, którzy nie widzieli programu a chcieli by go zobaczyć zachęcam do kliknięcia w zdjęcie powyżej. 

poniedziałek, 19 lutego 2018

… czy ktoś tu jeszcze zagląda.

Co prawd sam tak często już tu nie zaglądam jak kiedyś. Świat się zmienia, życie się zmienia, zmieniają się priorytety i moja fotografia też się zmieniła z pocztówkowo krajobrazowej na bardziej dokumentalno rodzinną. Nie oznacza to wcale, że nie pstrykam już fotek w mieście czy na Pogórzu. Zdarza mi się to, z tym że znacznie rzadziej niż kiedyś. Wpisy pojawiają się też sporadycznie, bo niestety czasu nie starcza na wszystko…


Zresztą z tego, co widzę, to „konkurencja” też już się wykruszyła, a może przeniosła się gdzieś w inne zakamarki neta… Blogi zakończone, opuszczone lub usunięte. Tylko Maria z Pogórza Przemyskiego i Stanisław Kucharzyk publikują regularnie :)

No cóż, jak na razie nie zapowiada się na częstsze publikacje, a dziś dla tych, co tu jednak czasem zaglądają kilka zimowych fotek z Kopystańki i jej okolicy. Co prawda nie z tego, a tamtego rocznej włóczęgi po Pogórzu.Kopystańka

 

Kopystańka

 

Okolice Kopystańki

 

Okolice Kopystańki

sobota, 10 lutego 2018
wtorek, 04 kwietnia 2017

Kapliczka św. Jana Nepomucena

Wyremontowana kapliczka przy ulicy Obozowej

poniedziałek, 23 stycznia 2017
sobota, 09 maja 2015

FIgurka Św Nepomucena w Sierakoścach

 Przydrożna figura św. Jana Nepomucena z XVIII w.

sobota, 02 sierpnia 2014

 

Pomnik Małego Powstańca - Warszawa

Pomnik Małego Powstańca - Warszawa„Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”

 

Wczoraj punkt siedemnasta w 70 rocznicę Powstania Warszawskiego Polska przystanęła, by uczcić pamięć tych, którzy w patriotycznym zrywie oddali życie w nierównej walce o wolność. W Przemyślu w godzinie „W” rozległy się syreny, a główne uroczystości odbyły się przy pomniku Orląt Przemyskich.

 

Przemyśl brama forteczna

 

Symbol Polski Walczącej wymalowany na bramie fortecznej przy ul. Generała Józefa Wysockiego przez Harcerzy Szarych Szeregów.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16