Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________czwartek, 21 listopada 2013

Miło mi poinformować, że miasto Przemyśl jest tegorocznym zwycięzcą konkursu „EDEN 2013” zorganizowanego przez  Komisję Europejską. 

 

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/eden-2013-przemysl-i-inni-laureaci-konkursu-na-najlepsze-europejskie-destynacje/nej7m

 

Więcej przeczytacie na: Onet.podróże, Nowiny24 i Życie Podkarpackie 

Tagi: miasto
10:05, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (1) »
niedziela, 17 listopada 2013

Tytuł wpisu jest nieco przewrotny, gdyż nie zamierzam kreślić na kartach niniejszego blogu czarnych wizji na temat upadku i końca naszego pięknego Kraju. Pięknego, rzecz jasna w sensie geograficzno-kulturowym, żeby nie było wątpliwości : )

 

Malhowice - Niżankowice

Koniec geograficzny i administracyjny Polski – Malhowice.

 

Pamiętam dokładnie jak kilka lat temu wybrałem się na niedzielną przejażdżkę rowerem bez konkretnego planu i trafiłem właśnie w to miejsce. Nigdy wcześniej nie zapuszczałem się tak daleko w tę stronę, bo wydawało mi się, że nie ma tu nic ciekawego. Tym większe było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem kończącą się w ten sposób drogę wojewódzką (nr 885). Urwany asfalt, szlaban, zaorana ziemia, brama i niemalże na wyciągnięcie ręki dalszy ciąg drogi i zabudowania НИЖАНКОВИЧЇ (Niżankowic), tyle że już niedostępne na co dzień, bo leżące tam - po drugiej stronie „miedzy”. Obrazek ten utkwił mi w pamięci pewnie dlatego, że był to mój pierwszy kontakt z granicą państwa, a nie w ten sposób sobie ją wyobrażałem. Ciekawe, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło tak jakby czas się tu zatrzymał.