Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________piątek, 27 września 2013

O Basztowej 13 pisałem już wcześniej, dziś ciąg dalszy tematu.
Budynek w swojej przeszło stuletniej historii pełnił w różnych jej okresach różnorakie funkcje. Między innymi znajdowało się tu seminarium duchowne, szpital oraz szkoła. Wielkość całej budowli doskonale widać po wejściu na podwórze, gdzie z za potężnych murów od strony wschodniej wyłania się kaplica przylegająca do obiektu.Przemyśl

 

W czasie pierwszej wojny światowej kaplica została częściowo zniszczona, a odbudowana dwa lata później. Gdy w budynku mieściła się szkoła służyła ona jako sala gimnastyczna oraz aula. Obecnie kaplicy przywrócono jej pierwotny sakralny charakter.

Przemyśl

niedziela, 15 września 2013
czwartek, 12 września 2013

Przemyśl

 

Fotografia jest jak narkotyk, gdy Cię już wciągnie ciężko jest przestać. Stajesz się dziwakiem kolekcjonującym ulotne chwile zatrzymane w nieruchomym obrazie. Posuwasz się do rzeczy, których normalnie byś pewnie nie robił. Gdy wpadasz w trans przyjmujesz przedziwne pozy, by znaleźć ten właściwy punkt widzenia nie szczędząc przy tym ubrania i wystawiając się na niezrozumiałe spojrzenia bliskich i nieznajomych. „Strzelasz” z ukrycia, z biodra przez wybite okno, biegasz po łące za robaczkami…, wysyłasz swój aparat ponad dachy domów na latającym „pająku” by zrobić zdjęcie – szaleństwo!

Tylko jak bez tego żyć, gdy obrazy same wbijają się w pamięć kiedy wyjdziesz bez aparatu?

Nazywam się Alkioneus i jestem uzależniony ; )

Tagi: miasto
14:21, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (2) »
czwartek, 05 września 2013

 

Przemyśl

 

Nie rzucający się w oczy obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem zdobiący jedną ze ścian szarego budynku przy ulicy Czarneckiego.