Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________piątek, 20 czerwca 2014

Przemyśl - Karmelici

 

Za każdym razem, gdy patrzę na to zdjęcie mam wrażenie, że to nie moje miasto. Fotka ta nie wiedzieć czemu kojarzy mi się bardziej z Jarosławiem niż z Przemyślem. Nie mniej jednak mimo moich niezrozumiałych skojarzeniach jest to widok od strony wschodniej na klasztor i Kościół Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu. W prawym dolnym rogu zdjęcia dostrzec można zachowany fragment murów miejskich wzniesionych na przełomie XVI i XVII wieku.

niedziela, 18 maja 2014
sobota, 19 kwietnia 2014

Wesołych Świąt

 

Radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego święconego, dyngusa mokrego oraz wielu miłych chwil spędzonych wśród najbliższych wszystkim czytelnikom życzy:

Alkioneus

16:44, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 03 marca 2014

Żeby wyczerpać już chyba definitywne temat map na blogu, dziś krótko o dwóch, moim zdaniem wartych uwagi mapach Pogórza Przemyskiego. Korzystam z nich podczas planowania tras i zabieram je ze sobą nawet na krótkie wypady poza miasto.

 

Pogórze Przemyskie

 

Pierwsza z nich to, jak widać powyżej wysłużona już turystyczna mapa Pogórza Przemyskiego (wydruk: OPGK Rzeszów S.A.)  oraz druga troszkę mniej doświadczona, choć ostatnio równie często zabierana do plecaka mapa wydawnictwa „Demart”. Każda z nich ma coś czego nie posiada druga i razem fajnie się uzupełniają. Osobiście jestem zadowolony z obydwu tych map i z czystym sumieniem mogę je polecić wszystkim tym, którzy zdecydują się ruszyć poza miasta pieszo czy rowerem. Do czego serdecznie zachęcam nie od dziś : )

16:12, alkioneus07 , Różne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 lutego 2014

Miała być zima, ale u nas jej nima.

Strasznie nie lubię nijakiej pogody, a taką właśnie serwuje nam ostatnimi czasy matka natura. Jest szaro, mokro, ponuro i nic się nie chce. Gdyby tylko była taka możliwość, to  najchętniej bym się zaszył gdzieś głęboko w Bieszczadach i spał aż do wiosny. A, że się tak nie da, to trzeba sobie jakoś radzić. Dziś fotka utrzymana w smętnym klimacie.

 

Przemyśl

 

Kiedyś były dwa... dziś został tylko jeden. Jak by ktoś nie wierzył to moją prawdomówność można sprawdzić o tam, na zaprzyjaźnionym foto blogu o Przemyślu : )

Tagi: detal miasto
22:26, alkioneus07 , Miasto
Link Komentarze (2) »
niedziela, 26 stycznia 2014

Miałem już przyjemność pisać na swoim blogu o dobrze wszystkim znanej Bieszczadzkiej opowieści zrealizowanej w czterech aktach przez braci Kłysiewiczów. Po obejrzeniu odsłony zimowej zostałem z pewnym niedosytem i poczuciem, że czegoś zabrakło, że można było to pokazać troszkę inaczej, może lepiej. Wiem, że brzmi to arogancko, ale zmierzam do tego, że chcąc docenić w pełni wartość tych kilkuminutowych filmików trzeba zajrzeć za ich kulisy...

 

https://www.youtube.com/watch?v=LI58sziT0Q0

Kadr z filmu.

 

Dziś zapraszam Was do obejrzenia pełnometrażowego filmu dokumentalnego z tej zimowej wyprawy, który jest w moim odczuciu epilogiem i dopełnieniem zarówno trzeciej jak i pozostałych części, tej niewątpliwie pięknej opowieści o Bieszczadach.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LI58sziT0Q0

Kadr z filmu.

 

Tradycyjnie już zachęcam do kliknięcie w powyższe zdjęcie, by w ten sposób przenieść się tym razem za kulisy Baśniowej Krainy braci Kłysiewiczów.

środa, 01 stycznia 2014
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16