Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________czwartek, 21 listopada 2013

Miło mi poinformować, że miasto Przemyśl jest tegorocznym zwycięzcą konkursu „EDEN 2013” zorganizowanego przez  Komisję Europejską. 

 

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/eden-2013-przemysl-i-inni-laureaci-konkursu-na-najlepsze-europejskie-destynacje/nej7m

 

Więcej przeczytacie na: Onet.podróże, Nowiny24 i Życie Podkarpackie 

Tagi: miasto
10:05, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (1) »
niedziela, 17 listopada 2013

Tytuł wpisu jest nieco przewrotny, gdyż nie zamierzam kreślić na kartach niniejszego blogu czarnych wizji na temat upadku i końca naszego pięknego Kraju. Pięknego, rzecz jasna w sensie geograficzno-kulturowym, żeby nie było wątpliwości : )

 

Malhowice - Niżankowice

Koniec geograficzny i administracyjny Polski – Malhowice.

 

Pamiętam dokładnie jak kilka lat temu wybrałem się na niedzielną przejażdżkę rowerem bez konkretnego planu i trafiłem właśnie w to miejsce. Nigdy wcześniej nie zapuszczałem się tak daleko w tę stronę, bo wydawało mi się, że nie ma tu nic ciekawego. Tym większe było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem kończącą się w ten sposób drogę wojewódzką (nr 885). Urwany asfalt, szlaban, zaorana ziemia, brama i niemalże na wyciągnięcie ręki dalszy ciąg drogi i zabudowania НИЖАНКОВИЧЇ (Niżankowic), tyle że już niedostępne na co dzień, bo leżące tam - po drugiej stronie „miedzy”. Obrazek ten utkwił mi w pamięci pewnie dlatego, że był to mój pierwszy kontakt z granicą państwa, a nie w ten sposób sobie ją wyobrażałem. Ciekawe, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło tak jakby czas się tu zatrzymał. 

niedziela, 27 października 2013

Właśnie tego mi tu brakowało : )

 

Jesień na Pogórzu Przemyskim

 

Od jakiegoś czasu próbowałem rozgryźć temat panoram na blogu. Jednak z racji tego, że nie bardzo się znam na języku HTML w pewnym momencie utknąłem w martwym punkcie. Na całe szczęście fachową pomoc otrzymałem na forum (wielkie dzięki Bagienny). I tak oto mogę dziś po raz pierwszy wyjść z tradycyjnego blogowego kadru i zaprezentować Wam nieco szersze spojrzenie na temat… ; )

czwartek, 17 października 2013

Zamek w Krasiczynie

 

Gdy nie mam zbyt wiele czasu na włóczenie się po okolicy, a jestem gdzieś w pobliżu Krasiczyna lubię wdepnąć na chwilę do tamtejszego parku, by pospacerować urokliwymi alejkami wśród wiekowych drzew. Zarówno renesansowy zamek, jak i stary park to temat na obszerniejszy wpis. Dlatego dziś tylko szybka fotka z jednej z takich krótkich wizyt w Krasiczynie.

piątek, 27 września 2013

O Basztowej 13 pisałem już wcześniej, dziś ciąg dalszy tematu.
Budynek w swojej przeszło stuletniej historii pełnił w różnych jej okresach różnorakie funkcje. Między innymi znajdowało się tu seminarium duchowne, szpital oraz szkoła. Wielkość całej budowli doskonale widać po wejściu na podwórze, gdzie z za potężnych murów od strony wschodniej wyłania się kaplica przylegająca do obiektu.Przemyśl

 

W czasie pierwszej wojny światowej kaplica została częściowo zniszczona, a odbudowana dwa lata później. Gdy w budynku mieściła się szkoła służyła ona jako sala gimnastyczna oraz aula. Obecnie kaplicy przywrócono jej pierwotny sakralny charakter.

Przemyśl

niedziela, 15 września 2013
czwartek, 12 września 2013

Przemyśl

 

Fotografia jest jak narkotyk, gdy Cię już wciągnie ciężko jest przestać. Stajesz się dziwakiem kolekcjonującym ulotne chwile zatrzymane w nieruchomym obrazie. Posuwasz się do rzeczy, których normalnie byś pewnie nie robił. Gdy wpadasz w trans przyjmujesz przedziwne pozy, by znaleźć ten właściwy punkt widzenia nie szczędząc przy tym ubrania i wystawiając się na niezrozumiałe spojrzenia bliskich i nieznajomych. „Strzelasz” z ukrycia, z biodra przez wybite okno, biegasz po łące za robaczkami…, wysyłasz swój aparat ponad dachy domów na latającym „pająku” by zrobić zdjęcie – szaleństwo!

Tylko jak bez tego żyć, gdy obrazy same wbijają się w pamięć kiedy wyjdziesz bez aparatu?

Nazywam się Alkioneus i jestem uzależniony ; )

Tagi: miasto
14:21, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15