Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________wtorek, 26 marca 2013

Przemyśl

 

Przemyśl

 

Dziś tylko dwa zdjęcia fasady nad wejściem głównym do neoklasycystycznego budynku, w którym za moich uczniowskich czasów mieściło się II liceum ogólnokształcące. Obecnie jest on siedzibą greckokatolickiego seminarium duchownego i różnych instytucji. Do tematu wrócę gdyż potężne mury kryją w podwórzu kaplicę zbudowaną na planie krzyża greckiego.

sobota, 16 marca 2013

http://www.youtube.com/watch?v=oHYrsvUcnYs

Kadr z filmu.

 

Zapraszam do obejrzenia kolejnej produkcji braci Kłysiewiczów. Trzecia część przedstawia Bieszczady w szacie zimowej.

środa, 06 lutego 2013

http://doroku.wiadomosci24.pl/

 

Jakiś czas temu otrzymałem e-mail z informacją, że jedno z moich zdjęć zamieszczonych na blogu zostało zgłoszone do konkursu: „Dziennikarz Obywatelski 2012 Roku”. Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie. Po przeczytaniu tego maila zacząłem się zastanawiać, kto mi taki „numer wywinął” ; ) Miałem swoje podejrzenia, ale okazały się nietrafione, więc sprawca tego „zamieszania” pozostaje wciąż anonimowy : )

„Kości zostały rzucone” i w tej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak zapoznać się z regulaminem konkursu i przyjąć wyzwanie na klatę ; ).

To tak pokrótce:

Kapituła Konkursu wybiera Dziennikarza Obywatelskiego 2012 Roku. Oprócz tego w wyniku głosowania sms-owego zostaną przyznane tytuły Dziennikarzy Roku w poszczególnych kategoriach. Oczywistą oczywistością jest też fakt, że jak jest konkurs to i są nagrody.
Dla osób biorących udział w głosowaniu jest do wygrania tablet Sony S SGPT113 plus 184 zł na drobne wydatki. Tylko jest małe „ale”- samo wysłanie SMS nie wystarczy. By wygrać nagrodę trzeba jeszcze krótko umotywować oddanie głosu na konkretnego Kandydata, gdyż nagrodzone zostanie najciekawsze uzasadnienie (bez polskich znaków). Cały regulamin konkursu znajdziecie o TU


Gdy miasto jeszcze śpi

 

Powyższe zdjęcie zostało zgłoszone przez nieznanego jak dotąd sprawcę ; ) do konkursu w kategorii: Zdjęcie Roku. Aby oddać na nie swój głos należy wysłać SMS o treści DOROKU.210  po numer 7055 i jeśli chcecie uzasadnienie.

Koszt jednego SMS to wygórowana kwota 0,50 zł (w tym podatek od towarów i usług). Głosowanie trwać będzie do ostatnich minut 25 lutego 2013 roku. A wyniki głosowania i prace innych Kandydatów zobaczyć można na stronie:  

http://doroku.wiadomosci24.pl/zdjecieroku/

i jeszcze jedno: na jedno zdjęcie można oddać dowolną liczbę głosów (szaleństwo), więc zapraszam do zabawy.

16:02, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (4) »
niedziela, 27 stycznia 2013
środa, 23 stycznia 2013

Ostatnie dwa dni to nieustająca walka z wszechobecnym lodem na chodnikach ulicach i samochodach. A wszystko to za sprawą niezdecydowanej Zimy, która chyba nie do końca wie, czego tak naprawdę chce. Padający marznący deszcz to koszmar nie tylko dla ludzi, dostało się również drzewom, które niejednokrotnie pod ciężarem lodu pochyliły swe rozłożyste korony. Za to nocą w świetle latarni ulicznych prezentowały się nadzwyczajnie, zresztą, co ja Wam tu będę … zobaczcie sami zdjęcia z wczorajszego spaceru:

ul Bolesława Śmiałego

 

Drzewko

 

W świetle latarni

Tagi: miasto
16:00, alkioneus07 , Miasto
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 07 stycznia 2013

A ja znowu o mapach ; )

Jak już kiedyś pisałem jednym z założeń było stworzenie mapy na potrzeby niniejszego blogu. Otóż niedawno udało mi się z wykorzystaniem wskazówek jednego z kolegów blogerów (dzięki Krzysiek) stworzyć coś takiego u siebie. Mam nadzieję, że mapki staną się ciekawym uzupełnieniem oraz że pomysł się przyjmie i spodoba, a w przyszłości może i nawet komuś do czegoś przyda.Stara mapa Przemyśla ;)

 

W panelu bocznym znajdziecie zakładkę „O tym już było”, w której zamieściłem linki do dwóch mapek. Zaznaczyłem na nich miejsca prezentowane lub opisane przeze mnie na blogu. Będą one na bieżąco uzupełniane o nowe, moim zdaniem ciekawe i warte uwagi. Mapki te traktować można również jako swoisty spis treści dzięki zamieszczonym w chmurkach odnośnikom do wpisów.

12:13, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 24 grudnia 2012

Przemyski rynek

 

Moi drodzy życzę Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Uśmiechów na co dzień oraz by ten nadchodzący 2013 rok okazał się dla Was wyjątkowo szczęśliwy i pomyślny.

 

Alkioneus.

Tagi: miasto
10:28, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (5) »