Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________niedziela, 27 stycznia 2013
środa, 23 stycznia 2013

Ostatnie dwa dni to nieustająca walka z wszechobecnym lodem na chodnikach ulicach i samochodach. A wszystko to za sprawą niezdecydowanej Zimy, która chyba nie do końca wie, czego tak naprawdę chce. Padający marznący deszcz to koszmar nie tylko dla ludzi, dostało się również drzewom, które niejednokrotnie pod ciężarem lodu pochyliły swe rozłożyste korony. Za to nocą w świetle latarni ulicznych prezentowały się nadzwyczajnie, zresztą, co ja Wam tu będę … zobaczcie sami zdjęcia z wczorajszego spaceru:

ul Bolesława Śmiałego

 

Drzewko

 

W świetle latarni

Tagi: miasto
16:00, alkioneus07 , Miasto
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 07 stycznia 2013

A ja znowu o mapach ; )

Jak już kiedyś pisałem jednym z założeń było stworzenie mapy na potrzeby niniejszego blogu. Otóż niedawno udało mi się z wykorzystaniem wskazówek jednego z kolegów blogerów (dzięki Krzysiek) stworzyć coś takiego u siebie. Mam nadzieję, że mapki staną się ciekawym uzupełnieniem oraz że pomysł się przyjmie i spodoba, a w przyszłości może i nawet komuś do czegoś przyda.Stara mapa Przemyśla ;)

 

W panelu bocznym znajdziecie zakładkę „O tym już było”, w której zamieściłem linki do dwóch mapek. Zaznaczyłem na nich miejsca prezentowane lub opisane przeze mnie na blogu. Będą one na bieżąco uzupełniane o nowe, moim zdaniem ciekawe i warte uwagi. Mapki te traktować można również jako swoisty spis treści dzięki zamieszczonym w chmurkach odnośnikom do wpisów.

12:13, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 24 grudnia 2012

Przemyski rynek

 

Moi drodzy życzę Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Uśmiechów na co dzień oraz by ten nadchodzący 2013 rok okazał się dla Was wyjątkowo szczęśliwy i pomyślny.

 

Alkioneus.

Tagi: miasto
10:28, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (5) »
środa, 12 grudnia 2012

Starówka o zmroku

 

Nim Zima zagości na kartach niniejszego blogu ostatnie w tym roku wspomnienie ciepłych dni. 

PS

Z pozdrowieniami dla wszystkich zmarzluchów ; )

poniedziałek, 03 grudnia 2012

http://www.youtube.com/watch?v=lF3XeeGo9MI

Kadr z filmu.

 

Pomimo tego, że za oknami pierwszy śnieg przykrył dachy i dziś mamy aurę bardziej zimowa niż jesienna ja pozostanę w zgodzie z kalendarzem. A to za sporawą najnowszego filmu braci Kłysiewiczów: Bieszczady Jesienią ׀ Kolorowe Szlaki, który to nie tak dawno miał swoją premierę w internecie.

piątek, 23 listopada 2012