Zakładki:
Blogi - Przemyśl
Blogi - Pogórze Przemyskie
O mieście
W mieście ...
Video
Kamerki
Prasa
Stare foto
Twierdza Przemyśl
Mapy
W okoicy
Zaglądam, odwiedzam i czytam:
O tym już było
Facebook:
Kontakt:
Po siódme - nie kradnij

__________________________________________Różne

wtorek, 24 kwietnia 2018

Rynek w Przemyślu

 Kadr z programu.

 

Tym razem do Przemyśla zawitał Tomasz Bednarek wraz z ekipą programu „Zakochaj się w Polsce”. Odcinek o naszym mieście można było obejrzeć w sobotę 21 kwietnia w telewizyjnej jedynce. W programie prowadzący przedstawił pokrótce historię naszego miasta oraz najważniejsze zabytki i ciekawostki. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu malownicze ujęcia Przemyśla kręcone z drona. Tych wszystkich, którzy nie widzieli programu a chcieli by go zobaczyć zachęcam do kliknięcia w zdjęcie powyżej. 

sobota, 02 sierpnia 2014

 

Pomnik Małego Powstańca - Warszawa

Pomnik Małego Powstańca - Warszawa„Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”

 

Wczoraj punkt siedemnasta w 70 rocznicę Powstania Warszawskiego Polska przystanęła, by uczcić pamięć tych, którzy w patriotycznym zrywie oddali życie w nierównej walce o wolność. W Przemyślu w godzinie „W” rozległy się syreny, a główne uroczystości odbyły się przy pomniku Orląt Przemyskich.

 

Przemyśl brama forteczna

 

Symbol Polski Walczącej wymalowany na bramie fortecznej przy ul. Generała Józefa Wysockiego przez Harcerzy Szarych Szeregów.

sobota, 19 kwietnia 2014

Wesołych Świąt

 

Radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego święconego, dyngusa mokrego oraz wielu miłych chwil spędzonych wśród najbliższych wszystkim czytelnikom życzy:

Alkioneus

16:44, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 03 marca 2014

Żeby wyczerpać już chyba definitywne temat map na blogu, dziś krótko o dwóch, moim zdaniem wartych uwagi mapach Pogórza Przemyskiego. Korzystam z nich podczas planowania tras i zabieram je ze sobą nawet na krótkie wypady poza miasto.

 

Pogórze Przemyskie

 

Pierwsza z nich to, jak widać powyżej wysłużona już turystyczna mapa Pogórza Przemyskiego (wydruk: OPGK Rzeszów S.A.)  oraz druga troszkę mniej doświadczona, choć ostatnio równie często zabierana do plecaka mapa wydawnictwa „Demart”. Każda z nich ma coś czego nie posiada druga i razem fajnie się uzupełniają. Osobiście jestem zadowolony z obydwu tych map i z czystym sumieniem mogę je polecić wszystkim tym, którzy zdecydują się ruszyć poza miasta pieszo czy rowerem. Do czego serdecznie zachęcam nie od dziś : )

16:12, alkioneus07 , Różne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 grudnia 2013

Wesołych Świąt

 

Zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych, wszystkim czytelnikom życzy:

Alkioneus.

23:47, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (2) »
czwartek, 21 listopada 2013

Miło mi poinformować, że miasto Przemyśl jest tegorocznym zwycięzcą konkursu „EDEN 2013” zorganizowanego przez  Komisję Europejską. 

 

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/eden-2013-przemysl-i-inni-laureaci-konkursu-na-najlepsze-europejskie-destynacje/nej7m

 

Więcej przeczytacie na: Onet.podróże, Nowiny24 i Życie Podkarpackie 

Tagi: miasto
10:05, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (1) »
czwartek, 12 września 2013

Przemyśl

 

Fotografia jest jak narkotyk, gdy Cię już wciągnie ciężko jest przestać. Stajesz się dziwakiem kolekcjonującym ulotne chwile zatrzymane w nieruchomym obrazie. Posuwasz się do rzeczy, których normalnie byś pewnie nie robił. Gdy wpadasz w trans przyjmujesz przedziwne pozy, by znaleźć ten właściwy punkt widzenia nie szczędząc przy tym ubrania i wystawiając się na niezrozumiałe spojrzenia bliskich i nieznajomych. „Strzelasz” z ukrycia, z biodra przez wybite okno, biegasz po łące za robaczkami…, wysyłasz swój aparat ponad dachy domów na latającym „pająku” by zrobić zdjęcie – szaleństwo!

Tylko jak bez tego żyć, gdy obrazy same wbijają się w pamięć kiedy wyjdziesz bez aparatu?

Nazywam się Alkioneus i jestem uzależniony ; )

Tagi: miasto
14:21, alkioneus07 , Różne
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4